ditroit ditroit ditroit ditroit
HISTORIA
⇦ Bądź na bieżąco
2013 -

Początki zespołu DITROIT sięgają połowy 2013 roku, kiedy to muzycy nieistniejącej już grupy Zero Procent (Krzysztof „Chris” Brzeziński, Daniel „Dada” Urbaniak, Maciej „Max” Magoch)*, zaprosili do pracy nad wspólnym, jednorazowym projektem Michała "Miśka" Kulniewa. To, co z założenia miało być niezobowiązującym projektem studyjnym, za sprawą powstałej chemii i niesamowitej atmosfery wśród muzyków, przerodziło się w regularny zespół, jeszcze przed końcem prac nad pierwszym utworem.

Pop-rockowy styl dawnego Zero Procent zastąpiło mocniejsze, rockowe brzmienie, z kolei "Misiek" z łatwością odnalazł się w nieco lżejszym repertuarze, a dotychczasowe doświadczenie muzyczne wniesione przez każdego członka zespołu sprawiło, że codzienna praca nad nową muzyką przebiegała niezwykle przyjemnie.

Po kilku latach współpracy, zespół w swoim studiu kończy mixy debiutanckiego krążka, którego premierę ogłosi niebawem. Single promujące płytę (*** "W oceanie chmur", ** "Lubisz polskie D.I.S.K.O.", "Niedotykalni") można odsłuchać lub pobrać za pośrednictwem takich serwisów jak: youtube.com/DitroitTV , Spotify, Tidal, iTunes, Apple Music czy Muzodajnia.

„Kino Gdynia” to najnowszy singiel DITROIT, z powodzeniem promujący zbliżający się wielkimi krokami debiutancki album „Odpalamy”. Charakterystyczne „szarpane” gitary, pulsująca sekcja, zabawny tekst, tak w skrócie można scharakteryzować nową propozycję zespołu. Utworem tym, grupa oddaje hołd niezwykle kultowemu miejscu na mapie ich miasta. Splot szczęśliwych sytuacji pozwolił, by po latach członkowie zespołu spotkali się dokładnie w tym samym miejscu, o którym śpiewają. Możliwość nagrania teledysku, zwiedzenia tego magicznego miejsca bogatego w masę wspomnień i wzruszeń uczynił ze zwykłej soboty jeden z najlepszych dni w ich życiu.

Zapraszamy do polubienia strony Ditroit w serwisie facebook.com/Ditroit.Fanpage.
Trzymajcie rękę na pulsie! Niebawem będzie BARDZO GŁOŚNO! ODPALAMY!

***

* Zero Procent, z którego wywodzi się zespół DITROIT, ma na swoim koncie m.in. występ na 47. Krajowym Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu gdzie zdobył pierwsze wyróżnienie, oraz uczestnictwo w emitowanym przez TVP1 programie „Śpiewaj i Walcz” gdzie spośród 2,5 tys. uczestników dostali się do finału. Zero Procent podczas 13 letniej działalności zagrał ponad 300 koncertów.

** „Lubisz polskie D.I.S.K.O.” to stroje za „miliony” i teledysk, który nawiązuje do kiczu Disco lat 70tych. Poważnie niepoważny, z przymrużeniem oka i dystansem do samych siebie!

*** „W oceanie chmur” jest reprezentantem tej spokojniejszej części nadchodzącego debiutu DITROIT. Trzy dni zdjęciowe, w aurze wschodzącego i zachodzącego słońca przerodziły się w teledysk, który wiernie oddaje atmosferę zawartą w muzyce i słowach piosenki.

ZESPÓŁ
Zespołowy cykl pytań i odpowiedzi 👀💥
Jak to się zaczęło?
Jak wspominasz pierwsze nagrania?
Dlaczego Ditroit?
Czym dla Ciebie jest Ditroit?
Twoje początki z instrumentem?
Bądź na bieżąco ⇨
⇦ Bądź na bieżąco
  • ditroit_facebook
  • ditroit_youtube
  • ditroit_instagram
  • ditroit_twitter
  • ditroit_snapchat